Wernisaż wystawy: „[…] orbium coelestium”

18:00

Pałac Larischa, Bracka 14, Kraków, Polska

Od 24 do 28 maja zapraszamy na wystawę w De Revolutionibus Ideas (ul. Bracka 14, Kraków). Godziny otwarcia: środa (wernisaż), 18:00, czwartek−piątek, 16:00−19:00 oraz sobota−niedziela, 14:00−18:00

Tytuł wystawy nawiązuje do starej-nowej nazwy miejsca, w którym wydarzenie gości – a które ma na nowo być przestrzenią ciekawości, inspiracji i kreatywności. Nie jest to jednak wystawa o Koperniku, nieboskłonie ani obiektach astronomicznych. Nie jest to też oczywiście wystawa o kosmosie rozumianym przez fizyków jako – no cóż – wszystko.

Jest to złożony z obrazów, obiektów i animacji mikrokosmos, w którym znaleźć można kilka subiektywnych odpowiedzi na pytanie, co właściwie w tym „wszystkim” jest ważne. Kadry i modele kosmicznych struktur i zjawisk, którymi przecież na poziomie formy są prezentowane prace, utkano zarówno z fascynacji (wszech)światem, jak i niepokoju o jego porządek. Prace mówią bowiem o poczuciu impasu lub zmierzchu (posthumanizm, kryzys klimatyczny), o problemach ekonomicznych (konsumpcjonizm, podział kapitału), o meandrach duchowości (kontemplacja, sen, seksualność) czy – samozwrotnie – o wyzwaniach tworzenia (gra z malarstwem pejzażowym, eksperyment, recykling).

Jedną z nieskończonej liczby możliwych opowieści o kosmosie zbudują utwory artystek i artystów wizualnych: Marty Antoniak, Kornela Janczego, Kingi Nowak, Klaudii Opoki, Moniki Pawłowskiej, Oli Sikory, Joanny Tochman, Katarzyny Wyszkowskiej i Michała Zawady.

Partnerem wystawy jest Future Law Lab.

Osoby powiązane z wydarzeniem

Ola Sikora

Zobacz

Kinga Nowak

Zobacz

Marta Antoniak

Zobacz

Kornel Janczy

Zobacz

Klaudia Opoka

Zobacz

Monika Pawłowska

Zobacz

Joanna Tochman

Zobacz

Katarzyna Wyszkowska

Zobacz

Michał Zawada

Zobacz
Skip to content