Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty!

W tegorocznej edycji Copernicus Festival poznamy tajemnice światła, tajemnice Ziemi i tajemnice nieba. A to wszystko dzięki bezpłatnym, wyjątkowym warsztatom, dzięki którym dowiemy się jak działają akceleratory cząstek, jak obserwować gwiazdy czy jak poznać genezę naszej planety.

Tajemnice Światła – warsztaty w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego

Synchrotron jest wyjątkowym miejscem – małym słońcem na ziemi – gdzie elektrony rozpędzane do prędkości bliskiej prędkości światła krążą w ringu i emitują promieniowanie synchrotronowe. Do czego wykorzystuje się takie promieniowanie, jak skonstruowane jest działo elektronowe oraz budynek synchrotronu – o tym wszystkim opowiedzą nasi specjaliści.

KIEDY?
Wtorek (23.05.2023) – g. 10:00 lub 12:00
Czwartek (25.05.2023) – g. 10:00 lub 12:00
GDZIE? → SOLARIS – Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego –
ul. Czerwone Maki 98, Kraków

Tajemnice Nieba – warsztaty w Obserwatorium Astronomicznym UJ

Podczas warsztatów będziesz mieć okazję poznać tajemnice nieba, dowiedzieć się jak działa teleskop, zrozumieć zjawiska astronomiczne i zobaczyć planetoidy czy galaktyki, których nie widać gołym okiem. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych astronomów.

KIEDY? → czwartek, 25.05.2023 w godzinach 20:00 – 24:00
GDZIE? → Obserwatorium UJ: Orla 171, Kraków

Tajemnice Ziemi – warsztaty w Centrum Edukacji Przyrodniczej

Zapraszamy na nasze niezwykłe warsztaty, na których odkryjesz tajemnice Ziemi od momentu jej powstania aż do czasów współczesnych. Będziesz mieć okazję dotknąć autentycznych skamieniałości sprzed milionów lat i zobaczyć najstarszą znaną substancję chemiczną. Wcielimy Cię w rolę paleontologa, który będzie odkrywać i identyfikować skamieniałe rośliny i zwierzęta. Wykonasz też replikę autentycznej skamieniałości, którą zabierzesz do domu jako pamiątkę z tej przygody.

KIEDY? → sobota, 27.05.2023
10:00 – grupa młodsza (szkoła podstawowa), 11:00 – grupa starsza (wiek 16+)
GDZIE? → Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Gronostajowa 5, Kraków


1. Zapisy na warsztaty odbywają się mailowo, na adres: warsztaty@copernicusfestival.com
2. W temacie wiadomości należy wpisać tytuł warsztatów.
3. W treści wiadomości należy podać imiona i nazwiska uczestników (można zapisać łącznie ze sobą maksymalnie dwie osoby), oraz wybraną godzinę uczestnictwa.
4. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Miejsca zostaną przyznane według kolejności zgłoszeń.
5. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za koszty związane z dojazdem na miejsce warsztatów oraz zakwaterowaniem.
6. Informacja o przetwarzaniu danych w związku z organizacją warsztatów znajduje się tutaj: https://copernicusfestival.com/rodo/. Dokonując zapisu na warsztaty, akceptujesz te zasady i potwierdzasz zapoznanie się z nimi.