Tajemnice Światła – warsztaty w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego

10:00

National Synchrotron Radiation Centre SOLARIS, ul, Czerwone Maki 98, Kraków, Polska

Co to jest SYNCHROTRON? Odkryj największą infrastrukturę badawczą w kraju. Czym jest synchrotron i dlaczego każdy Krakowianin powinien być dumny, że mamy go właśnie w naszym mieście? Czy światło synchrotronowe można wykorzystać do badań dzieł sztuki, paneli fotowoltaicznych, baterii, struktury wirusów, czy szczątków kości? Jakie przełomowe badania są prowadzone w ośrodku?

Synchrotron jest wyjątkowym miejscem – małym słońcem na ziemi – gdzie elektrony rozpędzane do prędkości bliskiej prędkości światła krążą w ringu i emitują promieniowanie synchrotronowe. Do czego wykorzystuje się takie promieniowanie, jak skonstruowane jest działo elektronowe oraz budynek synchrotronu – o tym wszystkim opowiedzą nasi specjaliści. Odwiedź naszą halę eksperymentalną, zobacz największą w Polce maszynę do badań i zobacz nasze unikatowe kriomikroskopy elektronowe. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zaprasza na wycieczkę!

KIEDY?
Wtorek (23.05.2023) – g. 10:00 lub 12:00
Czwartek (25.05.2023) – g. 10:00 lub 12:00

GDZIE? → SOLARIS – Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego –
ul. Czerwone Maki 98, Kraków

Wydarzenie jest bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona
REGULAMIN:
1. Zapisy na warsztaty odbywają się mailowo, na adres: warsztaty@copernicusfestival.com
2. W temacie wiadomości należy wpisać „Solaris” .
3. W treści wiadomości należy podać imiona i nazwiska uczestników (można zapisać łącznie ze sobą maksymalnie dwie osoby) oraz wybraną datę i godzinę uczestnictwa.
4. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Miejsca zostaną przyznane według kolejności zgłoszeń.
5. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za koszty związane z dojazdem na miejsce warsztatów oraz zakwaterowaniem.
6. Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do przestrzegania regulaminu obserwatorium oraz zaleceń prowadzącego warsztaty.
7. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach, należy poinformować o tym organizatorów z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem terminu warsztatów.
8. Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu organizacji warsztatów.
9. Zgłaszając się na warsztaty akceptujesz niniejszy regulamin.

Informacja o przetwarzaniu danych w związku z organizacją warsztatów znajduje się tutaj: https://copernicusfestival.com/rodo/. Dokonując zapisu na warsztaty, akceptujesz te zasady i potwierdzasz zapoznanie się z nimi.

Skip to content