Magdalena Reuter

Specjalizuje się w filozofii umysłu, epistemologii i neurokognitywistyce. Jej badania koncentrują się na fenomenologii, poznaniu ucieleśnionym, świadomości, substytucji sensorycznej, konfabulacji, pamięci oraz ewolucji umysłu.

Od 2020 r. prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W latach 2015–2020 realizowała projekty post-doc w Laboratorium Badania Świadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach grantów NCN OPUS i SONATA BIS. Wcześniej (2013–2015) była stypendystką grantu Maestro NCN w Laboratorium Działań i Poznania UAM. W latach 2012–2015 pracowała w Instytucie Psychologii UAM, a w 2011–2013 ukończyła studia podyplomowe z neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Doktorat obroniła w 2012 r. w Instytucie Filozofii UAM: „Epistemologiczne i kognitywistyczne konteksty konfabulacji”. Jest również absolwentką filologii polskiej (2004) i filozofii (2007) na UAM.

Brała udział w projektach: OPUS „Plastyczność poznawcza i neuronalna a substytucja sensoryczna”, SONATA BIS „Dynamika świadomości”, Maestro NCN „Zdolności manualne, ręczność i organizacja języka w mózgu” oraz w projekcie MNiSW dotyczącym diagnozy środowiska fizycznego i społecznego dzieci,