COPERNICUS FESTIVAL
Ostatnie
wpisy
20 kwietnia 2015

Kolejnym gościem Copernicus Festival 2015 będzie Anna Wierzbicka – profesor językoznawstwa z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego w Canberze, znana zwłaszcza dzięki pracom z dziedziny semantyki, pragmatyki i językoznawstwa międzykulturowego. Stworzyła naturalny metajęzyk semantyczny, który odwołuje się do najprostszych pojęć występujących we wszystkich językach.

27 marca 2015

Jedną z gwiazd festiwalu będzie George Ellis – profesor matematyki stosowanej Uniwersytetu Kapsztadzkiego, autor ponad 500 artykułów naukowych i wielu książek dotyczących teorii względności i kosmologii, w tym – wspólnie ze Stephenem Hawkingiem – ‚The Large Scale Structure of Space-Time’.

20 stycznia 2015

GENIUSZ to nie tylko wybitnie utalentowany artysta czy naukowiec, ale przede wszystkim tajemnicze zjawisko. Odbywające się w ramach festiwalu wykłady, debaty, spotkania, koncerty, wystawy i projekcje filmów zobrazować mają przejawy geniuszu w różnorodnych sferach rzeczywistości. Zaproszonych gości spytamy, jak opisać i wyjaśnić geniusz z perspektywy dziedzin, w których są ekspertami. Czy geniusz to kwestia inteligencji i zdolności, czy raczej osobowości i pracy? Jak działają wyobraźnia i intuicja? Jak powstają arcydzieła i dokonywane są przełomowe odkrycia?

Filmy
Copernicus Festival
Dodecahedron intro
Odwiedź miejsca
w których jesteśmy!
Znajdź
Nas