COPERNICUS FESTIVAL
Ostatnie
wpisy
10 maja 2015

Fenomenowi geniusza i genialności w muzyce poświęcone zostanie wydarzenie Amadeus – przypowieść o Kainie i Ablu – koncert, którego bohaterami będą Mozart i Salieri. W trakcie koncertu o tajemnicy Kaina i Abla, relacji geniusza i zwykłego człowieka, opowiedzą publiczności dwaj wybitni profesorowie: profesor Jerzy Vetulani, neurobiolog i profesor Dariusz Czaja, antropolog kultury. Ich wypowiedzi ilustrowane będą kompozycjami Mozarta i Salierego, wykonywanymi przez chór i orkiestrę Capelli Cracoviensis.

10 maja 2015

FISZ EMADE BONOWICZ: Nowe neuronalne pętle

Specjalnie na Copernicus Festival zespół braci Bartka i Piotra Waglewskich oraz współpracujący z nimi od kilku lat poeta Wojciech Bonowicz przygotują ekscytującą „wiązankę słowno-muzyczną”.

Usłyszymy najnowsze kompozycje Fisz Emade Tworzywo i nowe wiersze Bonowicza, w tym także utwory premierowe, które zostaną wykonane publicznie po raz pierwszy. Koncert zbiega się z publikacją nowej książki duetu Fisz-Bonowicz zatytułowanej „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień”.

wydarzenie na facebooku
10 maja 2015

Geniusz futbolu: Messi vs Cristiano

Każdego z nich serwis transfermarkt.com wycenia na równe 120 mln euro. W Primera Division, gdzie na co dzień sieją postrach wśród bramkarzy i obrońców, jest tylko pięć klubów o wyższej łącznej wartości rynkowej (czyli sumie wartości wszystkich piłkarzy danego klubu), wliczając w to Barcelonę i Real Madryt, których są największymi gwiazdami i najlepszymi strzelcami. Od 2008 roku Złota Piłka – najcenniejsze indywidualne wyróżnienie dla piłkarza – trafia w ręce któregoś z nich.

 

W dyskusji o geniuszu futbolu, przez pryzmat rywalizacji Cristiano Ronaldo i Leo Messiego o rząd kibicowskich dusz, wezmą udział następujące osobistości:

Michał Okoński,

Rafał Stec,

Tomasz Pasieczny,

Rafał Ulatowski

Zapraszamy w piątek, 22 maja, godz. 17:00 – 18:30

Filmy
Copernicus Festival
Dodecahedron intro
Odwiedź miejsca
w których jesteśmy!
Znajdź
Nas